Kanvas Tablo Seçiminde En Önemli 5 Faktör | Arty Tablo

Kanvas Tablo Seçiminde En Önemli 5 Faktör

Genellikle insanlar sergilemeyi sevdikleri bazı Kanvas Tablo lar ile kendi evlerini dekore etmeye çalışırlar. Ancak, bu çoğu zaman karmaşık ve göz yorucu bir görüntü oluşturur.

Kanvas Tablo ile bulunacağı ortamın uyumunda dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunur. Duvar sanatını en iyi etki ile göstermek için çeşitli stratejiler vardır. Evinizi sanat eserleriyle dekore etmek için birkaç yararlı ipucuna göz atalım:

Kanvas Tablo Boyutu

Mekânın senkronizasyonunda tabloların büyüklüğü hayati bir rol oynamakta. Tablo, genel olarak, odadaki mobilyalardan daha büyük olmamalıdır.

Tablonuzun rahatça gözükebilmesi ve görüntünün tüm etkisinin ortaya çıkabilmesi için yeterli büyüklükte bir duvara konumlandırılmalı. Seçeceğiniz Çerçeveli Tablolar , Tablo Seti veya Çerçeveli Aynalar büyük boş bir duvarda odak noktası oluşturmak için mükemmeldir. Şöminelerin üzerine asmak da iyi bir fikir olabilir, ancak ısının tablonuza zarar vermesini önlemelisiniz.

Renk

Renk uyumu, ortamı düzenlerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli husustur, sadece oturma odanızın dekoruna çok yakıştığı için veya sırf ona aşık olduğunuz için tablo satın alıyor olsanız bile.

Örneğin, canlı renklere sahip soyut tablolar, sakinleştirici bir atmosferin gerekli olduğu yatak odası için mükemmel bir seçenek olabilir. Renk, odanın atmosferini tanımlamada hayati bir rol oynar. Aynı şekilde, yumuşak pastel tonlardaki tablolar, canlı ve mutlu bir atmosfer görmek isteyeceğiniz bebek ve çocuk odaları için uygun olacaktır.

Yükseklik

Çoğu kişi, tablolarını çok yüksek veya çok alçağa asmayı tercih eder, aslında ikisi de yanlıştır. Bir yanlış daha ise tabloların her zaman göz hizasında asılması gerektiğidir.  Ancak, göz seviyesi denildiğinde ortamın oturulan veya ayakta durulan bir mekan olup olmadığına pek dikkat edilmez.

İnsanların ağırlıkta oturduğu mekanlarda örneğin oturma odalarında imkan varsa tabloyu oturulan konumun göz hizasına yerleştirmek uygun olacaktır. Aynı şekilde koridor ve merdivenler gibi mekanlarda insanlar ayakta olacağı için o şekilde göz hizasına ayarlamanız dekorasyona büyük katkı sağlayacaktır.

Denge

Mekanları Kanvas Tablo veya Kanvas Tablo Seti ile dekore ederken denge sağlamak gerçekten önemlidir. Dağılım bozulursa ve tüm tablolar tek bir duvar üzerine dizilirse, şüphesiz mekanın çekiciliğinden ve rahatlığından uzaklaşacak, diğer duvarlarda boş soluk bir görüntü ortaya çıkacaktır. Elinizdeki tabloları tüm mevcut yüzeylere dengeli bir şekilde dağınık bir görüntü oluşturmadan yaymayı unutmayın.

Kanvas Tablo Aydınlatması

Tablolar, ışık efektlerine çok şey borçludur. Duvarınızda bir şaheser asılı olsa bile, yetersiz aydınlatma ile bütün ihtişamını yitirir. Tablonuzu çok fazla ışığa maruz bırakmak ise tablodaki küçük detayları ortadan kaldıracak ve gözleri o kadar kamaştıracak ki izleyenler tablonun güzelliğini fark edemeyecektir.

Sonuç✨

Ortamlarınızı dekore etmeye hazırsanız, hemen Kanvas Tablo Galerisi’ne göz atın! Bu ipuçlarıyla duvarlarınızı bir profesyonel gibi dekore edebilirsiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir